Wyposażenie dla służb mundurowych

0
819

Wyposażenie dla służb mundurowych to przede wszystkim akcesoria prewencyjne, które pomagają w zwiększeniu bezpieczeństwa. Mogą oddziaływać na osoby trzecie w różny sposób, zawsze jednak ograniczają ich możliwości do zrobienia krzywdy innym. Zobaczmy, co może się wśród nich znaleźć.

Pałka teleskopowa

W Polsce nie ma zbyt wielu rodzajów broni, które można posiadać bez pozwolenia. Pałka teleskopowa stanowi tutaj wyjątek i można ją kupić bez żadnej dokumentacji. Jest to proste, łatwe do przenoszenia narzędzie, które służyć może do samoobrony.

Pałka teleskopowa charakteryzuje się specyficzną budową. Jest składana i po złożeniu zajmuje niewiele miejsca, co umożliwia jej łatwe i wygodne przenoszenia. Co najważniejsze, jest też dyskretna i można ją nosić przypiętą do paska, a nawet pod ubraniem. Wykonana jest zazwyczaj ze stali hartowanej, co zapewnia jej wysoką odporność. Jako narzędzie do samoobrony służy przede wszystkim do zadawania obrażeń obuchowych i stosowania dźwigni. Może jednak posłużyć także w innych celach, na przykład do pokonywania przeszkód.

Kajdanki

Jednym z akcesoriów, które mogą być używane w ramach prewencji, są kajdanki policyjne. To użyteczny przedmiot pozwalający na ograniczenie swobody osoby, która chciałby dokonać ataku lub w inny sposób zagrozić komuś w pobliżu. Pozwalają na szybkie skrępowanie rąk lub nóg.

Klasyczne kajdanki policyjne wykonane są z metalu (np. ze stali niklowanej) i połączone podwójnym łańcuszkiem oczkowym, dzięki czemu są bardzo odporne na rozerwanie. Posiadają blokadę podwójnej zapadki, co sprawia, że nie mogą zostać przez przypadek zbyt ciasno ściśnięte i nie spowodują odcięcia dopływu krwi do kończyn. Zapewnia to bezpieczeństwo samego aresztanta i sprawia, że nawet ograniczenie swobody nie powoduje uszkodzenia jego ciała.

Ciekawą alternatywą dla klasycznych kajdanek metalowych są kajdanki plastikowe o charakterze jednorazowym. Są bardzo praktycznym rozwiązaniem, które uniemożliwia wydostanie się nawet najsilniejszej osobie. Ich zaletą bez wątpienia jest łatwość przenoszenia, lekkość i poręczność. Dodatkowo oferują możliwość zaciśnięcia nawet na kończynach o obwodzie do 36 centymetrów.

Pistolet na kule gumowe

W Polsce nie można posiadać broni bez zezwolenia. Możliwy jest jednak zakup pistoletu na kule gumowe, który jest wierną repliką prawdziwej broni. Pistolet na kule gumowe służy przede wszystkim do treningu i strzelania rekreacyjnego, ale może być też wykorzystany do samoobrony. Jego posiadanie i noszenie jest dozwolone, choć ze względu na to, że do złudzenia może przypominać “normalną” broń, należy mieć to na względzie i podchodzić do tego uważnie.

Nóż treningowy

Dla osób, które chciałyby przejść szkolenie w zakresie walki nożem, niezbędny jest zakup noża gumowego, który to ułatwi. Dzięki temu każdy trening odbędzie się łatwo i bezpiecznie, zarówno dla samego właściciela takiego noża, jak i dla osoby mu towarzyszącej.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here