Jakie żelazko kupić?

0
1518
jakie żelazko kupić

Nawet najpiękniejszy ciuch nie zaprezentuje się dobrze, jeżeli będzie tak wymiętolony, jak gdybyś dopiero co wyciągnął go z pralki i od razu na siebie założył. Mimo iż ekolodzy zachęcają do wyrzucenia żelazek do kosza i całkowitej rezygnacji z prasowania w celu zaoszczędzenia energii, to jednak trudno wyobrazić sobie, by dyrektor znanej korporacji pojawił się na spotkaniu biznesowym w pomiętej czy wygniecionej koszuli. Od czasu do czasu na pewno zdarza ci się skorzystać z żelazka, dlatego niezależnie od twojego stosunku do prasowania, po prostu musisz mieć je w domu. A warto mieć sprzęt o wysokiej jakości, który umożliwi ci ogarnięcie ubrań w jak najkrótszym czasie. Zaraz dowiesz się, jak go wybrać spośród tych wszystkich identycznie wyglądających urządzeń. Jakie żelazko kupić? Oto krótki poradnik, który na pewno pomoże ci w zakupach.

Żelazka mogą być albo bezprzewodowe, albo przewodowe. Te pierwsze ostatnio cieszą się znacznie większą popularnością i trudno się temu dziwić, skoro są o wiele bardziej wygodne. Sam na pewno nieraz spotkałeś się z sytuacją, w której kabel przyłączony do żelazka zaplątał ci się między rękami lub nogami. Tak naprawdę trudno cokolwiek z nim zrobić. Trzeba jakoś umiejętnie nim manewrować, aby przy okazji go nie spalić lub się o niego nie potknąć i nie zrobić sobie krzywdy. Czy zatem zakup przewodowego żelazka ma jakikolwiek sens? Raczej nie, bo jedyną zaletą tego sprzętu może być niska cena. Żelazka nie będziesz jednak często wymieniać, dlatego najlepiej od razu zainwestuj w coś takiego, z czego będziesz zadowolony przez najbliższych kilka lat. Sprzęt bezprzewodowy częściowo ułatwi ci życie. Nie zawiera on żadnych kabli i nie musisz samodzielnie podłączać go do prądu – aby naładować takie żelazko, wystarczy umieścić je na dołączonej do niego podstawce i tam też odłożyć po wykonanej pracy.

Jakie żelazko kupić? Najprawdopodobniej postanowiłeś już, że zdecydujesz się na żelazko bezprzewodowe, także teraz musisz jeszcze zwrócić uwagę na jego stopę. Ten element budowy urządzenia może być wykonany z różnych materiałów. Od niego sporo jednak zależy. Mimo iż mało który klient zwraca uwagę na typ stopy składającej się na konstrukcję żelazka, to jednak ma spory wpływ na cały przebieg prasowania. Od niej zależy, czy urządzenie będzie przyklejać się do ubrań, czy będzie gładko po nich sunąć, ułatwiając ci pracę. Stopy w najtańszych żelazkach wykonywane są głównie ze stali i jest to tak naprawdę najgorszy wybór z możliwych. Stal kiepsko „ślizga” się po ubraniach, bardzo szybko się rysuje i niszczy, a do tego potrafi złapać każdy brud z odzieży, przez co trzeba ją regularnie czyścić (co też nie jest proste). Lepszą alternatywą byłaby już stopa ceramiczna, ale jej minusem jest z kolei to, że ciężko usuwa się z jej powierzchni zabrudzenia. Czy istnieje zatem stopa idealna? Otóż tak, a jest nią stopa tytanowa. To ona zapewni ci świetny poślizg i pozwoli na szybkie oraz perfekcyjne wyprasowanie wszystkich ubrań, a do tego okaże się bardzo łatwa w czyszczeniu i praktycznie niezniszczalna.

Trzecia już kwestia to kształt żelazka. Jeżeli wiesz już, jaki typ będzie mieć twoje nowe urządzenie i jaką będzie zawierać stopę, pora przyjrzeć się z bliska jego konstrukcji, by ocenić jej przewidywaną funkcjonalność. Teraz żelazka przybierają naprawdę zróżnicowane formy. Na dobre mamy już za sobą te czasy, w których wszystkie urządzenia przeznaczone do prasowania ubrań wyglądały dokładnie tak samo. Niby to dobrze, ale jednak przez to jeszcze trudniej będzie ci podjąć ostateczną decyzję. No bo skąd masz wiedzieć, jaki kształt żelazka sprawdzi się właśnie u ciebie? Najlepszą dla ciebie budowę wyznaczy twoja garderoba. Wiesz przecież, jakie ubrania najczęściej zdarza ci się prasować. Jeżeli są to po prostu koszule, powinieneś pójść w klasykę i zdecydować się na zakup żelazka delikatnego zwężanego przy samym przodzie. Dzięki takim zakończeniu bez trudu dojedziesz rozgrzaną powierzchnią stopy do zakamarków występujących pomiędzy guzikami czy do kołnierzyka. Taka konstrukcja jest też najbardziej uniwersalna i funkcjonalna.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here