Jakie wino na wesele

0
1255
jakie wino na wesele

Ślub i wesele to dla niejednej młodej pary najważniejszy moment w życiu. Dla rodziców i dziadków państwa młodych jest to z pewnością wzruszająca i wyczekana chwila. Warto tak zorganizować przyjęcie, by z uśmiechem wspominać je przez całe życie.

Organizacją wesele należy zajść się jak najszybciej, ponieważ sale na wesele trzeba rezerwować z ogromnym wyprzedzeniem. Aktualnie średni czas oczekiwania na salę to dwa lata. Jeszcze parę lat temu osoby wybierające ślub i wesele w piątek, mogły liczyć na niższe ceny i szybsze terminy, jednakże w dzisiejszych czasach piątek stał się drugą sobotą. Jeśli salę mamy już zarezerwowaną, to zdecydowanie można zwolnić tempo przygotowań.

Najwięcej wyzwań stoi chyba przed panną młodą, która powinna moc liczyć na wsparcie rodziny, przyjaciół czy też przyszłego męża. Jednak to często kobiety mają bujniejsze wyobrażenia na temat wesela, a mężczyźni po prostu przytakują.

Na początek warto też zastanowić się jaki budżet chcemy i możemy przeznaczyć na wesele. Co prawda, z założenia mamy tylko jedno takie wydarzenie w życiu, więc powinno być wyjątkowe i po naszej myśli, jednak nie warto brać kredytu tylko na ten jeden wieczór. Należy pamiętać też, że goście nie są zobowiązani do dania w kopercie gotówki tak, aby zwróciło się z naddatkiem, ponieważ nie każdy może zdawać sobie sprawę ile kosztuje talerzyk, innych po prostu nie stać. Ale pamiętajmy, by nie zapraszać osób po zasobności ich portfela. Zaprośmy tych bliskich, których chcemy mieć przy sobie w tym ważnym dniu.

wino na wesele

Przed panną młodą nie lada wyzwanie. Musi ona zająć się znalezieniem dla siebie sukni, co jest chyba najtrudniejszym zajęciem. Często oczekiwania się zmieniają, waga panny młodej również. Jeśli mamy spory budżet to można pokusić się o sukienkę od projektanta, szytą na miarę. Jeżeli zaś mamy budżet mniejszy, lub wolimy zaoszczędzone pieniądze wydać na coś innego, spokojnie można kupić suknię używaną.

Kolejnym problemem może być makijaż i fryzura. Makijaż powinien delikatnie podkreślać urodę panny młodej, a jednocześnie powinien być bardzo wytrzymały. Tak samo fryzura – powinna dodawać pannie młodej uroku, ale i wytrzymać cały wieczór. Niestety, zdjęcia pozostają okrutne i mogą wykazać słabości niejednej fryzury.

Do tego dochodzi trudna decyzja – DJ czy zespół, a następnie znalezienie kogoś odpowiedniego. Oczywiście brakuje nam jeszcze fotografa i kamerzysty, którzy uwiecznią to cudowne wydarzenie. A co z fotobudką, księgą gości, upominkami? Organizacją wesela to nie taka prosta sprawa, gdyż na głowie mamy jeszcze menu, stół wiejski, stół ze słodyczami i… Alkohol.

Co z alkoholem na wesele?
Nie ukrywajmy, na większości imprezach ten alkohol się pojawia, ponieważ jako ludzie lubimy sobie wypić pod różne okazji. Dodatkowo rozluźnia on atmosferę i odhamowuje ludzi. W dzisiejszych czasach coraz więcej par niż w przeszłości rezygnuje z alkoholu na weselu, ale wciąż należą oni do zdecydowanej mniejszości.

butelka wina

Jaki alkohol na wesele?

Większość par stawia na standardową wódkę. Panowie zazwyczaj lubią napić się czystej, a panie nadal mogą samodzielnie zrobić sobie drinki. Należy jednak pamiętać, że nie każdy pije mocne alkohole. Na weselu warto więc postawić także wino. Jakie wino na wesele wybrać? Zdecydowanie warto postawić zarówno białe jak i czerwone wino, wytrawne i półsłodkie, tak, aby każdy znalazł coś dla siebie. Warto wcześniej umówić się z hurtownią alkoholi, że nieotwarte butelki zwrócimy, dzięki czemu możemy zaoszczędzić dużo pieniędzy, bez obaw, że alkoholu nam na weselu braknie. Nie kupujemy też jednak wina najtańszego, ponieważ będzie to wyczuwalne przez gości. A jeśli mamy większy budżet i chcemy zaszaleć to możemy wynająć prosecco busa, modnego w tym sezonie lub barmana, który będzie robił drinki naszym gościom. Niektóre restauracje dają możliwość wykupienia open baru.

Niestety, wybór alkoholu to nie koniec decyzji, jakie para młoda musi podjąć. Przed nimi przecież został jeszcze cały dobór dekoracji i kwiatów, zarówno do sali jak i do kościoła…

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here