Jaki prezent na roczek dla chłopca

0
1262
jaki prezent na roczek dla chłopca

Urodziny dziecka to cudowna chwila w życiu każdej rodziny. Pierwsze urodziny są nadzwyczaj wyjątkowe – to chyba jasne, w końcu są obchodzone przez małego członka rodziny po raz pierwszy. W wielu domach i gospodarstwach rodzinnych jest to duże wydarzenie, na które zapraszana jest cała rodzina.

Może się zdarzyć, że i my będziemy zaproszeni na urodziny małego kawalera lub małej panienki. Jak na każde urodziny, warto przyjść z prezentem, tym bardziej, że dziecko często bardzo cieszy się z podarków. Najczęściej jednak z faktu otrzymania czegoś nowego i kolorowego, niż z wartości prezentu. Czasem warto porozmawiać z rodzicami dziecka, czy jest coś, na co dziecko wyjątkowo ma ochotę lub coś, czego potrzebują. Naprawdę warto zapytać, aby dziecku nie dublowały się zabawki lub żebyśmy nie kupili prezentu niedopasowanego do wieku solenizanta.

Jaki prezent na roczek dla chłopca można zakupić?

W tym wieku możemy, lecz jeszcze nie musimy, dzielić prezentów na typowo dziewczęce i chłopięce, dlatego też mamy dużo możliwości. Wystarczy wejść do sklepu z zabawkami dla dzieci, by poczuć się zagubionym.

Chłopcy często interesują się autami. Zależnie od budżetu jaki chcemy przeznaczyć na prezent, możemy kupić duże plastikowe pojazdy – auta, ciężarówki, koparki. Wszystko, co według małego dziecka robi brum brum. Możecie nam wierzyć, że tyle dla dziecka wystarczy. Należy jednak pamiętać, by auto nie zawierało małych elementów, które dziecko mogłoby odczepić lub urwać, ponieważ w najlepszych przypadku taki element będzie wyciągany z ucha lub noska dziecka, a w najgorszych może spowodować zakrztuszenie się dziecka. Po rozmowie z rodzicami możemy także zdecydować się na chodzik w formie wyraz jeśli dziecko nie chodzi samodzielnie a rodzice uznają taką formę pomocy, lub jedzące auto, o ile dziecko jest na tyle rozwinięte. Tak samo sterowane auto – wszystko zależy od rozwoju psychoruchowego dziecka.

dzieci

Maskotki to zawsze dobry pomysł dla dziecka, o ile nie ma ich w domu za dużo i rodzice się na to godzą. Warto wybrać te z naszywanymi oczkami zamiast tych w formie guzików – oczywiście z powodu rozpisanych powyżej względów bezpieczeństwa. Warto dowiedzieć się jaką bajkę dziecko lubi i jaki bohater jest jego ulubionym – dzięki temu będziemy mogli dobrać prezent do osobowości małego człowieka. Co więcej taki prezent sprawi mu więcej radości. Dodatkowo pamiętajmy, żeby pluszak był miękki i przyjemny w dotyku. Z doświadczenia wiemy, że duże pluszaki często robią efekt wow, ale bywa, że nie ma na nie miejsca w domu. Co więcej, to często te najmniejsze pluszaki stają się ulubieńcami dzieci, ponieważ to z nimi mogą się uosabiać.

Prezenty wspomagające rozwój dziecka to wspaniały prezent, który nie tylko zadowoli dziecko i rodziców, ale także zaprocentuje w przyszłości. Warto postawić na zabawki interaktywne – ich poziom może zależeć od dziecka. Na rynku dostępne są też te po polsku jak i w języku angielskim. Niektóre uczą dzieci liczyć, inne zaś mogą uczyć części ciała czy kolorów po angielsku. Książki i książeczki to coś czego nigdy za wiele.

Ostatnio popularność zyskują też książeczki sensoryczne, które jeszcze lepiej wpływają na rozwój dziecka. Dla rocznego dziecka nie da wskazane książki z długimi opowieściami, ale te bogate w obrazki. Dzięki takim obrazkom dziecko będzie poznawało nowe słowa i budowało więzi z rodzicami. Dodatkowo czytanie książek wpływa na rozwój wyobraźni dziecka i z pewnością zaprocentuje w przyszłości.

prezent na roczek dla chłopca

Świetnym pomysłem na prezent dla rocznego dziecka są także puzzle, zwłaszcza te duże. Fantastycznym rozwiązaniem są piankowe puzzle, np. z cyframi, które można ułożyć na podłodze. Na takich puzzlach dziecko może się bawić i jest chronione od zimnej podłogi. Dodatkowo dzięki nim będzie uczyło się cyfr.

Niektórzy rodzice wolą, aby na roczek dziecko dostało ubranko lub pamiątkową książeczkę. Nie warto się kłócić z rodzicami – po prostu spełnijmy ich życzenie. Jednak pamiętajmy wtedy o jakimś drobiazgu dla najważniejszej osoby w tym dniu. Takiemu dziecku właśnie drobiazg może przynieść dużo radości

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here