Jaki monitor do gier

0
1343
jaki monitor do gier

Zakup swojego pierwszego urządzenia do pracy i gry często jest dużym problemem i zagwozdką dla niejednego z nas. Zastanawiamy się wówczas co będzie dla nas lepsze.

Komputer stacjonarny czy może laptop?

Nieważne czy wybierzemy notebooka czy też komputer stacjonarny – każdy z tych wariantów będzie posiadał swoje wady i zalety, które będziemy musieli przestudiować i przeanalizować oraz zastanowić się, które z zalet będą bardziej pasowały do naszego trybu życia czy też pracy jaką wykonujemy.

Jeżeli jesteśmy na przykład osobą, która spędza bardzo mało swojego wolnego czasu w domu i jest w ciągłym ruchu między miejscem zamieszkania, miejscem pracy, miastem i znajomymi, to nie trudno się domyślić, że wówczas będziemy korzystali o wiele mniej z komputera stacjonarnego. Wówczas lepszym wyborem może okazać się dla nas o wiele bardziej mobilny laptop.

Mobilność notebooka opiera się na jego trzech ważnych cechach, których żaden komputer stacjonarny niestety nie posiada. Mowa tu o pojemnej baterii (najlepsze laptopy potrafią wytrzymać na jednym ładowaniu od 8 do nawet 12-13 godzin), małych wymiarach (w obecnych czasach nie dziwią już 11 czy 13 calowe notebooki, których grubość nie przekracza na dodatek 1 centymetra – tego typu urządzenia powoli stają się standardem) oraz o niewielkiej wadze – najmniejsze i najlżejsze laptopy potrafią ważyć nawet mniej niż jeden kilogram, a to już robi niemałe wrażenie.

dwa monitory

Jeżeli jesteśmy natomiast osobą, która codziennie spędza większość swojego wolnego czasu po pracy czy szkole właśnie w domu lub która pracuje zdalnie w swoim domu, to wówczas o wiele lepszym rozwiązaniem będzie dla nas komputer stacjonarny, który mimo swoich dużych gabarytów oraz niemal zerowej mobilności, oferuje to czego notebooki nigdy nie będą w stanie zaoferować – dużej wydajności i dobrej specyfikacji, które zawsze będą lepsze niż w laptopach za tą samą cenę.

Załóżmy, że jesteśmy drugim typem osoby. Pracujemy codziennie po 8 godzin i po pracy spędzamy resztę dnia w domu. W takim razie jaki komputer stacjonarny powinniśmy wybrać i co oprócz komputera musimy kupić? Na przykład jaki monitor do gier spełni nasze oczekiwania?

W przypadku zakupu komputera stacjonarnego najtańszą i najlepszą opcją będzie złożenie własnego zestawu z kupionych wcześniej podzespołów – da nam to dodatkowo ogromną satysfakcję.

Będziemy potrzebowali kilku podzespołów, bez których złożenie komputera stacjonarnego byłoby niemożliwe. Będzie to płyta główna, zasilacz, chłodzenie, procesor, karta graficzna, pamięć RAM i dysk.

Płyta główna to niejako szkielet naszego całego komputera. To w nią będziemy wpinać wszystkie pozostałe podzespoły. Przy wyborze płyty głównej najważniejsze co musimy zrobić, to sprawdzić czy będzie ona kompatybilna z pozostałymi podzespołami.

W przypadku zasilacza będziemy musieli popatrzyć na jego moc – musi być ona dobrana odpowiednio do pozostałych komponentów komputera, zwłaszcza do karty graficznej i procesora.

Chłodzenie jest bardzo ważne, ponieważ każdy komputer do gier lubi się nagrzewacz. Czasami wystarczy sam wiatrak karty graficznej i zasilacza, ale często będzie potrzebne dokupienie również osobnych wentylatorów.

monitor do gier

Procesor to serce całego komputera. Przy jego wyborze musimy zwrócić uwagę na to ile rdzeni oraz wątków posiada. Najlepiej sprawdzi się procesor o co najmniej 4 rdzeniach. Warto też wziąć pod uwagę częstotliwość taktowania procesora. Im jest ona wyższa, tym wydajniejszy jest procesor.

Jeżeli chodzi o kartę graficzną, to tutaj najważniejsze będzie jej taktowanie – podobnie jak w przypadku procesora, tutaj również im wyższe jest to taktowanie, tym wydajniejsza jest nasza karta graficzna. Ważna jest również pojemność pamięci RAM zawartej w naszej karcie graficznej.

Jeżeli już o pamięci RAM mowa, to jest to kolejny z kluczowych elementów naszego układu. Będziemy musieli zwrócić uwagę na pojemność naszych kości RAM – 12 GB to absolutne minimum w komputerze do gier. Warto też sprawdzić czy kupujemy pamięć typu DDR4, która jest najlepsza do gier, czy też tańsze pamięci DDR2 lub DDR3.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here