Jaki laptop do 2500

0
1325
jaki laptop do 2500

Żyjemy w czasach ciągłego ruchu i ciągłego dostępu do internetu. Coraz mniej przebywamy w domu, a coraz bardziej w naszym miejscu pracy czy też na mieście, poza domem ze znajomymi z pracy lub przyjaciółmi. Dlatego też dobra komunikacja ze światem oraz naszą pracą jest obecnie w 2020 roku tak bardzo ważna, wręcz kluczowa.

Na szczęście coraz większy rozwój technologiczny dostarcza nam coraz to nowe urządzenia i rozwiązania, które pomagają nam nadążyć za coraz większymi wymaganiami jakie nakładają na nas w pracy czy też w życiu. Mamy na przykład smartfony, czyli coś czego jeszcze 15 czy 20 lat temu nie było. Mamy też tablety, smartwatche czy laptopy – wszystko to sprawia, że jesteśmy coraz bardziej efektywni i coraz lepiej skoncentrowani na naszych celach.

Zakup naszego pierwszego laptopa to bardzo ważna decyzja zakupowa, którą powinniśmy bardzo dokładnie przemyśleć i przeanalizować. W końcu nie codziennie kupujemy nowego laptopa, a tym bardziej nie codziennie kupujemy swój pierwszy sprzęt do pracy biurowej czy też do grania.

Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy zakupie swojego pierwszego laptopa?

Przede wszystkim na początku musimy ustalić jakim budżetem dysponujemy. Jaki laptop do 2500 złotych będzie dla nas najlepszy, a jaki do 3000 czy też 4000 złotych? Wszystko zależy tak naprawdę od ceny.

laptop do 2500

W kategorii cenowej od 1000 do 2000 złotych wybór jest nieduży, ale nie oznacza to, że nie będziemy w stanie znaleźć w tej cenie urządzenia, które spełni nasze podstawowe wymagania. Jakie będą to wymagania? Za tę cenę niestety nie znajdziemy laptopa innego niż biurowego, czyli takiego który sprawdzi się dobrze, ale do podstawowej pracy biurowej (Word, Excel, Powerpoint), a także do przeglądania internetu czy też odpisywaniu na maile. O grach możemy zapomnieć za wyjątkiem starszych tytułów oraz bardzo niewymagających gier, ale na pewno laptop do 2000 złotych pozwoli nam na przykład na odtwarzanie wszelkiego rodzaju multimediów, takich jak zdjęcia czy filmy. Jeżeli będziemy dodatkowo podłączeniu do szybkiego internetu, to będziemy też w stanie oglądać na takim laptopie filmy w wysokiej jakości z popularnych platform streamingowych, takich jak Netflix czy też HBO GO.

Na co patrzeć przy wyborze tak taniego laptopa? Przede wszystkim na pamięć RAM. Przy tej cenie wiele producentów oferuje zaledwie 2 GB RAMu – musimy wiedzieć, że tak mała liczba pamięci RAM sprawi, że nasz laptop będzie działał wolno i zawieszał się przy odpalonych zaledwie kilku aplikacjach. Dlatego musimy szukać urządzenia, które będzie miało co najmniej 4 GB RAMu – na szczęście RAM jest coraz tańszy więc znalezienie urządzenia z taką pojemnością nie powinno być problemem.

Przy wyborze laptopa powinniśmy też zwrócić uwagę na pojemność dysku. Niestety przy tak niskiej cenie nie będziemy prawdopodobnie pozwolić sobie na laptopa z dyskiem SSD, który gwarantuje szybsze ładowanie systemu operacyjnego i wszystkich aplikacji i procesów na laptopie. Będziemy musieli poszukać laptopa z dyskiem HDD, który jest tańszy, ale za to zauważalnie wolniejszy. Minimalną pojemnością dysku jakiej powinniśmy oczekiwać po tej cenie, to 500 GB, ale jeżeli będziemy mieć szczęście to znajdziemy również notebooka z dyskiem o pojemności nawet 1 terabajta.

Jeżeli nasz budżet będzie trochę większy i będziemy w stanie pozwolić sobie na laptopa z przedziału cenowego 2000-3000 złotych to nasze możliwości będą o wiele większe.

laptop

Przede wszystkim będziemy mogli pozwolić sobie na 8 GB pamięci RAM, zamiast 4 GB. Dzięki temu będziemy mogli pracować na wielu aplikacjach jednocześnie bez obawy o lagi czy spowolnienia urządzenia.

Laptopy do 3000 złotych są też coraz częściej sprzedawane z szybkimi dyskami SSD. Dysk taki będzie oczywiście mniej pojemny (zapewne około 120-240 GB) niż dyski HDD, ale kilkukrotnie szybsze odpalanie aplikacji na laptopie na pewno odpłaci ten jeden minus.

W tej cenie laptop będzie posiadał też osobną kartę graficzną zamiast jednej dedykowanej – a to oznacza możliwość odpalania na nim bardziej zaawansowanych gier, nawet tych z 2018 i 2019 roku.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here