Czy stepper jest dobry na brzuch?

0
3222
stepper

Smukła sylwetka i idealnie wyrzeźbione ciało to marzenie niejednej kobiety czy mężczyzny. W codziennym życiu trudno wygospodarować odpowiednią ilość czasu, którą można by poświęcić na wizytę w siłowni czy klubie fitness. Z pomocą przychodzą zatem producenci sprzętów do ćwiczeń, które można używać w zaciszu domowym w dowolnej chwili. Czy popularny stepper jest dobry na brzuch?

Czym jest stepper?

Jest to bardzo proste w działaniu urządzenie do ćwiczeń, na którym wykonuje się rodzaj gimnastyki, określany mianem kardio. Oznacza to, iż osoba korzystająca z urządzenia ćwiczy cały czas, ale intensywność wykonywanych zadań nie jest aż taka wysoka. Trening wytrzymałościowy, który odbywa się przy użycia steppera angażuje wiele partii mięśniowych ciała, między innymi uda, pośladki czy brzuch. Rozpoczynając ćwiczenia nie potrzeba rozgrzewki, a kilka pozycji rozciągających, aby przygotować mięśnie do pracy. Kardio to doskonałe dotlenienie organizmu, dlatego warto zadbać o miejsce, w którym ćwiczymy, które powinno być przewietrzone, a temperatura nie powinna być zbyt wysoka. Masz problemy finansowe? Rozwiąż je z pomocą usługi, jaką jest pożyczka bez bik.

Czym się kierować przy zakupie steppera?

Przed zakupem określonego modelu steppera warto sprawdzić, który rodzaj będzie najbardziej odpowiedni. Zasadniczo steppery dzielą się na dwa rodzaje, między innymi proste i skrętne. Na stepperze prostym wykonywane są ruchy, które przypominają wchodzenie po schodach, natomiast przy urządzeniu skrętnym angażowane są dodatkowo mięśnie skośne, a także te, które znajdują się po wewnętrznej stronie ud. Gimnastyka na tym rodzaju steppera przypomina jazdę na rolkach lub ślizganie się.

W wielu modelach stepperów, producenci dodatkowo dołączają linki, które aktywizują górne partie ciała lub kolumnę służącą do podporu ciała. Takie urozmaicenie nie wpływa na skuteczność sprzętu, ale uatrakcyjnia ćwiczenia i pozwala przy okazji na trening mięśni rąk czy tułowia.

Jakie efekty przynoszą treningi na stepperze?

Korzystanie ze steppera przynosi efekty stosunkowo szybko, ponieważ do pracy zaangażowane są te partie ciała, na których najczęściej odkłada się tkanka tłuszczowa. Pracują zatem nogi, pośladki, a także brzuch. Dodatkowym czynnikiem decydującym o powodzeniu tego rodzaju gimnastyki jest fakt, iż ćwiczenia kardio nie męczą tak bardzo jak trening siłowy.

Przyspieszona akcja serca aktywuje metabolizm, bowiem serce musi dotlenić mięśnie w krótszym czasie, a więc potrzebuje o wiele więcej energii. Kolejnym plusem steppera jest jego działanie wysmuklające i ujędrniające. Stepper łączy w sobie to co najlepsze – skuteczne odchudzanie z brakiem wyraźnego przyrostu masy mięśniowej. Potrzebujesz gotówki? Pożyczka bez bik to minimum formalności, które musisz wypełnić. Sprawdź!

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here