Ćwiczenia na brzuch na siłowni

0
1317
ćwiczenia na brzuch na siłowni

Wiosna, to czas kiedy zaczynam poważnie myśleć nad poprawą naszej kondycji i utratą kilku kilogramów. Zimowe obżarstwo spowodowało, że przybyło nam kilka niechcianych kilogramów i zbędnego tłuszczyku. Zwłaszcza panowie mają tendencję do odkładania się tłuszczu w okolicy brzucha. U pań, szczególnie po ciąży, także pojawia się ten problem. Ćwiczenia na brzuch można wykonywać w domu, ale jeśli pragniemy szybkich efektów, to warto skorzystać z siłowni. Tu pod okiem wykwalifikowanego trenera uda nam się osiągnąć upragnione rezultaty. Jakie ćwiczenia na brzuch na siłowni wykonywać, aby szybko pozbyć się kilogramów, spalić tłuszcz i wyrobić mięśnie?

Siłownia, to miejsce gdzie znajdziemy wiele urządzeń, które pomogą nam sprawnie zadbać o brzuch i całe ciało. Ćwiczenia na brzuch na siłowni nie muszą być nudne. Dobrze zaopatrzona siłownia, to gwarancja nie tylko zdrowia i sprawności fizycznej, ale i dobrej zabawy.

Jakie więc ćwiczenia na brzuch na siłowni wykonywać?

ćwiczenia na brzuch

Jedną z propozycji może być ćwiczenie z wykorzystaniem piłki gimnastycznej. Wystarczy położyć się na podłodze i umieścić piłkę pod łydkami. W ten sposób wykonujemy znane wszystkim brzuszki. Ćwiczenia na brzuch na siłowni, to także te, z wykorzystaniem drążków. Wystarczy podejść do drabinki i chwycić się drążków obiema rękami. W ten sposób zaczynamy wykonywać brzuszki. To ćwiczenie wymaga jednak dużej wytrzymałości rąk, dlatego nie warto się forsować, jeśli czujemy, że jest nam ciężko. To ćwiczenie możemy także wykonywać pod okiem trenera.

Ćwiczenia na brzuch na siłowni, dają bardzo dobre efekty, jeśli będziemy je robić na ławce rzymskiej. Powszechnie znane jako ćwiczenia na ławce treningowej, pozwalają na bardzo efektywną pracę mięśni brzucha. Wykonujemy je w ten sposób, że należy położyć się na ławce, ręce skrzyżować na piersi, lub na karku. Teraz wykonujemy skłony, dotykając łokciami kolan. Ważne, aby w trakcie wykonywania tego ćwiczenia podnosić same barki, kierując tylko mięśniami brzucha.

Robimy to wolno, bez pośpiechu. To szczególnie ważne, ponieważ w przeciwnym razie możemy mocno obciążyć kręgosłup i nabawić się kontuzji.
Ćwiczenia na brzuch na siłowni, to także ćwiczenia wykonywane leżąc na ławce skośnej, lub poziomej. W ten sposób unosimy nogi do klatki piersiowej, jednocześnie zginając je delikatnie w kolanach. To ważne, aby przy każdym ćwiczeniu pracować oddechem. Jeśli nie bardzo wiem jak to robić, najlepiej poprośmy o pomoc instruktora. Pamiętajmy, że nie ma się czego wstydzić. Płacimy za korzystanie z siłowni i powinniśmy robić to jak najlepiej i efektywniej.

Wykonując ćwiczenia na brzuch na siłowni, możemy wspomóc się linką, lub sztangielką. W przypadku pierwszej opcji będzie nam potrzebna linka z supłami na dwóch końcach. Trzymając mocno naprężoną linę obiema rękami, wykonujemy skłony w przód pokonując tym samym opór jaki stawia napięta lina. Ćwiczenie to, należy wykonywać wolno, dbając o prawidłowe napięcie mięśni brzucha.
Zastosowanie sztangielek polega na wykonywaniu skłonów. Wystarczy stanąć w rozkroku, z jedną ręką ułożoną na biodrze. W drugiej trzymamy naszą sztangielkę i wykonujemy skłon sięgając do przeciwległej nogi. Ćwiczenie to, tak jak poprzednie, wykonujemy wolno, pamiętając o oddychaniu.

na siłowni

To tylko niektóre propozycje na ćwiczenia na brzuch na siłowni. Oczywiście możemy poprosić instruktora o zaproponowanie jakiś innych. Na pewno pomoże nam dobrać odpowiednie, zwłaszcza do naszej kondycji. Niektóre siłownie dysponują także możliwością skorzystania z basenu. To doskonały sposób na wymodelowanie sylwetki i zrzucenia zbędnych kilogramów. Pływanie nie jest tak męczące jak tradycyjne ćwiczenia, ale równie efektowne.

Niezależnie od tego, jakie ćwiczenia na brzuch na siłowni będziemy wykonywać, musimy pamiętać, że to tylko część pracy. Równie ważna jest tu odpowiednia dieta. Zdrowe i dobrze zbilansowane menu, bogate w warzywa i owoce pomoże nam, w połączeniu z ćwiczeniami na siłowni osiągnąć upragnione rezultaty. Wiosna, to czas zmian i rozkwitu. Warto popracować nad swoją kondycją, aby cieszyć się pięknym wyglądem i dobrym samopoczuciem.

PODZIEL SIĘ
Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala22/domains/pastelowyguzik.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here